MIME-Version: 1.0 X-Document-Type: Workbook Content-Type: multipart/related; boundary="----=_NextPart_01D65184.F99A4BE0" Det här dokumentet är en enkel webbsidesfil, eller ett webbarkiv. Om det här meddelandet visas har webbläsaren eller redigeraren inte stöd för webbarkivfiler. Hämta en webbläsare som har stöd för webbarkiv. ------=_NextPart_01D65184.F99A4BE0 Content-Location: file:///C:/DECB5C45/PBR2020Totallista.htm Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Type: text/html; charset="windows-1252"
------=_NextPart_01D65184.F99A4BE0 Content-Location: file:///C:/DECB5C45/PBR2020Totallista-filer/stylesheet.css Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Type: text/css; charset="windows-1252" tr {mso-height-source:auto;} col {mso-width-source:auto;} br {mso-data-placement:same-cell;} .style0 {mso-number-format:General; text-align:general; vertical-align:bottom; white-space:nowrap; mso-rotate:0; mso-background-source:auto; mso-pattern:auto; color:black; font-size:11.0pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none; font-family:Calibri, sans-serif; mso-font-charset:0; border:none; mso-protection:locked visible; mso-style-name:Normal; mso-style-id:0;} td {mso-style-parent:style0; padding-top:1px; padding-right:1px; padding-left:1px; mso-ignore:padding; color:black; font-size:11.0pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none; font-family:Calibri, sans-serif; mso-font-charset:0; mso-number-format:General; text-align:general; vertical-align:bottom; border:none; mso-background-source:auto; mso-pattern:auto; mso-protection:locked visible; white-space:nowrap; mso-rotate:0;} .xl65 {mso-style-parent:style0; text-align:center; border-top:none; border-right:none; border-bottom:1.0pt solid windowtext; border-left:none; background:#8EA9DB; mso-pattern:black none;} .xl66 {mso-style-parent:style0; border-top:none; border-right:none; border-bottom:1.0pt solid windowtext; border-left:none; background:#8EA9DB; mso-pattern:black none;} .xl67 {mso-style-parent:style0; text-align:left; border-top:none; border-right:none; border-bottom:1.0pt solid windowtext; border-left:none; background:#8EA9DB; mso-pattern:black none;} .xl68 {mso-style-parent:style0; text-align:center; vertical-align:middle;} .xl69 {mso-style-parent:style0; text-align:left; vertical-align:middle;} .xl70 {mso-style-parent:style0; text-align:left; vertical-align:middle; white-space:normal;} .xl71 {mso-style-parent:style0; mso-number-format:"\[h\]\:mm\:ss\;\@"; text-align:left; vertical-align:middle;} ------=_NextPart_01D65184.F99A4BE0 Content-Location: file:///C:/DECB5C45/PBR2020Totallista-filer/tabstrip.htm Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Type: text/html; charset="windows-1252"Blad1= |
Plats | Segelnummer | Rorsman | Båttyp | Seglad tid | Korrigerad tid | Straff |
1 | SWE-100 | NN Bo Bergqvist (Marstrands Segelsällskap) Sten Bergqvist (Hjuviks Båtklubb) |
X332 | 26:30:00 | 26:17:16 | |
2 | SWE-4808 | DEN RöDE Hans Caspersson (SegelSällskapet) Slören Fredrik Eliasson (SegelSällskapet) Slören) |
Dehler 33 | 26:55:50 | 26:54:13 | |
3 | SWE-623 | TYRA Claes Ödman (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Bo Johannisson (Kungl Svenska Segel Sällskapet) |
J-80 | 28:12:50 | 26:58:20 | |
4 | SWE-80 | DAN TURESSON Dan Turesson (SegelSällskapet) Viken Ägir) Andreas Turesson () |
X-332 | 27:38:56 | 27:27:19 | |
5 | SWE-101 | GRåå Peter Gustafsson (Göteborgs Yacht Club) Pelle Pedersem (Göteborgs Yacht Club) |
Dominant Race Special | 29:26:14 | 27:33:11 | |
6 | SWE-10070 | FARRGO Magnus Witting (Björlanda Kile Segelsällskap) Per Algontsson (Björlanda Kile Segelsällskap) |
Farr 30 | 26:24:45 | 28:04:35 | |
7 | SWE-269 | PATAGONIA Olof Zachrisson (Mollösunds Båtförening) Magnus René (Käringö Segelklubb) |
Cumulus | 32:23:04 | 28:06:34 | |
8 | SWE-10588 | INTERMEZZO Bo Callenberg (Lysekils Segelsällskap Gullmar Lars Martin Arendal (Lysekils Segelsällskap Gullmar) |
X-302 | 30:16:14 | 28:10:54 | |
9 | SWE-27 | IKIGAI Magnus Lundgren (Lysekils Segelsällskap Gullmar Urban Lagneus (SegelSällskapet Viken Ägir) |
Arcona 380 | 26:09:53 | 28:13:54 | |
10 | DEN-36789 | ESBERN SNARE Martin Meredin (Kalundborg Sejlklub) Ole Meredin () |
LANDMARK 43 | 23:51:58 | 28:25:28 | |
11 | SWE-42 | LåGSJö BåTBYGGERI Johannes Sörqvist (Bohuslänska Jaktklubben) Petrus Sörqvist (Bohuslänska Jaktklubben) |
CB66 | 30:16:43 | 28:36:47 | |
12 | SWE-17 | SOUL Hans Ristner (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Rasmus Bergström (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
X-41 | 25:01:56 | 28:38:12 | |
13 | SWE-23 | ASTERIX Anders Norrman (Gamla Stans Yacht Sällskap) Christian Grundberg () |
Seascape 27 | 29:55:06 | 29:01:14 | |
14 | SWE-9267 | PILA Mattis Ekvall (Bohuslänska Jaktklubben) Helge Ekvall (Bohuslänska Jaktklubben) |
Mannerberg38 | 26:52:19 | 29:14:12 | |
15 | SWE-67 | OSKAR Hans Oskarsson (Stenungsunds Segelsällskap) Patrik Persson (Björlanda Kile Segelsällskap) |
Accent | 35:52:30 | 29:44:25 | |
16 | SWE-1 | GEMINI Pontus Caspersson (Stenungsunds Segelsällskap) Niclas Caspersson (Stenungsunds Segelsällskap) |
Two Star 36 | 30:31:24 | 29:58:26 | |
17 | SWE-280 | VITA Johan Johansson (Hjuviks Båtklubb) Anders Barne () |
Cumulus | 35:25:39 | 30:40:48 | |
18 | SWE-89 | RETRO BALLOON Staffan Cederlöf (Stenungsunds Segelsällskap) Gustav Gabinus (Bohuslänska Jaktklubben) |
Compis 28 | 37:55:00 | 31:48:43 | |
19 | SWE-33 | BANNIE David Kinberger (Björlanda Kile Segelsällskap) Josefin Ellmarker (Björlanda Kile Segelsällskap) |
Banner 30 | 34:48:21 | 32:03:22 | |
20 | SWE-666 | JARVIS Lukas Andersson (Vänersborgs Segelsällskap) Pontus Andersson (Vänersborgs Segelsällskap) |
Melges 24 | 31:54:30 | 32:05:59 | |
21 | SWE-79881 | J88.SE Jonas Dyberg (De Tio Öarnas Segelsällskap) Roger Ohlsson (Hovås Yacht Club) |
J/88 | 31:43:18 | 32:08:02 | |
22 | SWE-16 | OCTOPUS Jonny Petersson (Stenungsunds Segelsällskap) Mikael Vesala (Stenungsunds Segelsällskap) |
Dominant Race | 35:27:02 | 32:11:20 | |
23 | SWE-6830 | REBELLION Carl Fjällman (Göteborgs Yacht Club) Jocke Cordaly (De Tio Öarnas Segelsällskap) |
Archambault GS 32 | 31:41:45 | 32:17:52 | |
24 | SWE-1 | ELEKTRA Oscar Bergstrand (Lerkils BåtSällskap) Mats Bogestrand () |
Beason 36 | 33:32:56 | 32:18:27 | |
25 | SWE-3 | DRAKLUNNE Mattias Wilson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Peter Jacobsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
Bavaria 38 match | 30:13:13 | 32:21:57 | |
26 | SWE-23 | PIRI PIRI Johan Henricsson (De Tio Öarnas Segelsällskap) Emil Henricsson (De Tio Öarnas Segelsällskap) |
Banner 28R | 34:49:32 | 32:33:42 | |
27 | SWE-308 | WHITE PEARL Lars-Gunnar Hansson (SegelSällskapet Viken Ägir) Jens-Peter Jensen () |
Maxi 900 | 36:23:20 | 32:40:38 | |
28 | SWE-6840 | ALPHINA Mats Nilsson (Lövstavikens Båtförening) Karl Jonasson (Lövstavikens Båtförening) |
CB33 | 34:57:07 | 32:44:59 | |
29 | SWE-11 | LADY GODIVA Anders Dahlsjö (Lerkils BåtSällskap) Emma Sundén (Käringö Segelklubb) |
Dominant 105 | 32:09:50 | 32:54:13 | |
30 | SWE-117 | NöJESMASKINEN Martin Bengtsson (Tjörns Segelsällskap) Magnus Ullman () |
Smaragd | 34:14:56 | 32:54:47 | |
31 | SWE-536 | EASY DECISION Thomas Dahl (Stenungsunds Segelsällskap) Svante Arvidsson (Stenungsunds Segelsällskap) |
Melges 24 | 31:53:44 | 32:54:58 | |
32 | SWE-550 | CLOUDREPUBLIC Lars Bergkvist (SegelSällskapet Svearna) Jonas Claesson (Westerviks Segelsällskap) |
DC33TEN | 31:10:54 | 33:05:01 | |
33 | SWE-40 | BLACK MAGIC Bert Forsberg (Kungl Svenska Segel Sällskapet) Kent Karjel (Kungl Svenska Segel Sällskapet) |
Seascape First 27 | 34:13:22 | 33:09:42 | |
34 | SWE-4 | VELOCE Federico Garofalo (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Johan Berntsson () |
Sun Fast 32i | 35:21:06 | 33:13:50 | |
35 | SWE-33 | BLUES Hans Johansson (Stenungsunds Segelsällskap) Henke Hansson (Stenungsunds Segelsällskap) |
XP38 | 30:51:31 | 33:15:56 | |
36 | SWE-346 | PIANO Hugo Norell (SegelSällskapet Slören Jörgen Rngenstedt (SegelSällskapet Slören) |
X-99 | 33:52:31 | 33:24:03 | |
37 | SWE-02 | SICADA Dan Nilsson (Svanviks Båtklubb) Mats Bäcklund (SvanviksBåtklubb) |
Cb 33 | 35:23:10 | 33:24:16 | |
38 | SWE-52 | JOSEFINA Johan Wickman (Lommabuktens Seglarklubb) Martynas Kacergius (Lommabuktens Seglarklubb) |
X-37 | 31:40:53 | 33:31:08 | |
39 | SWE-282 | EVELINA Torsten Samuelsson (Tjörns Segelsällskap) August Ruckman () |
Maxi Racer | 37:29:37 | 33:44:39 | |
40 | SWE-15 | SMERALDA Merit Kaal (Långedrags Segelsällskap) Emma Dalväg (Långedrags Segelsällskap) |
Smaragd | 35:36:56 | 33:47:56 | |
41 | SWE-3 | KAIDA Johan Wetterlundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Lennart Eriksson (SegelSällskapet) Slören) |
Salona 33 | 33:33:12 | 33:53:19 | |
42 | SWE-3 | HEDDA Patrik Andersson (Karlstads Segelsällskap) Samuel Victorin () |
Alltiett 35 | 32:44:21 | 34:02:55 | |
43 | SWE-1720 | ALMöLIVS Johan Fredriksson (Stenungsunds Segelsällskap) Mattias Bodlund (Lommabuktens Seglarklubb) |
First 40.7 | 32:25:39 | 34:06:49 | |
44 | SWE-58 | MALVINA John hansson (Tjörns Segelsällskap) Daniel Larsson (Tjörns Segelsällskap) |
Smaragd | 35:42:34 | 34:08:17 | |
45 | SWE-11131 | LA PRIMERA Peter Lundgren (Stenungsunds Segelsällskap) Andreas Håkansson () |
Sunfast 3600 | 32:24:29 | 34:11:25 | |
46 | SWE-164 | ISADORA Matz Brown (Ljungskile Segelsällskap) Ola Brown (Ljungskile Segelsällskap) |
Omega 42 | 33:23:56 | 34:16:02 | |
47 | SWE-130 | XIL Martin Malmström (Hjuviks Båtklubb) Fredrik Englund () |
X-37 | 32:40:59 | 34:22:57 | |
48 | SWE-192 | OTELIA Fredrik Loodin (Björlanda Kile Segelsällskap) Torbjörn Mattsson (Tjörns Segelsällskap) |
Smaragd | 35:47:39 | 34:23:53 | |
49 | SWE-6 | COQUETTE IV Anders Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb) Ann Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb) |
Xp33 | 33:41:01 | 34:27:30 | |
50 | SWE-374 | OURSY Hans Helgesson (De Tio Öarnas Segelsällskap) Martin Hellgesson () |
Först 31.7 LR | 36:08:46 | 34:37:40 | |
51 | SWE-10536 | KASKAD Peder Edholm (SegelSällskapet Westgötarne) Eric Segerlind (SegelSällskapet Westgötarne) |
X-412 | 32:31:03 | 34:39:49 | |
52 | SWE-42 | BäRBER Max Svensson (Käringö SegelKlubb) Nils Rene (Käringö SegelKlubb) |
XP-33 | 33:46:57 | 34:41:40 | |
53 | FRA-24 | SUNKINI Leif Jägerbrand (Ljungskile Segelsällskap) Gunnar Gustafsson (Hjuviks Båtklubb) |
Figaro 3 | 32:28:01 | 34:52:10 | |
54 | SWE-240 | MILLAN Filip Bergom (Kungälvs Motor O SegelbåtSällskap) Joakim Romell (Stenungsunds Segelsällskap) |
First 31.7 LR | 36:02:38 | 34:55:35 | |
55 | SWE-10811 | BEA K-G Sahlin (Långedrags Segelsällskap) Mats Nyqvist () |
Bavaria 35 Match | 33:49:14 | 35:04:18 | |
56 | SWE-7407 | SEVEN Bo Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap) Andreas Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap) |
Bavaria 35 Match | 33:45:35 | 35:04:34 | |
57 | SWE-16 | VåGA Bo Larsson (Lerkils BåtSällskap) Leif Johansson (Lerkils Båtsällskap) |
Xp38 | 32:41:57 | 35:11:03 | |
58 | SWE-493 | SALIKON Fredrik Engler (SegelSällskapet Slören) David Stokholm (SegelSällskapet Slören) |
Maxi 999 | 38:24:05 | 35:33:34 | |
59 | NOR-15836 | CRUMBLES Vilhelm Vardøy (Bundefjorden Seilforening) Steinar Torsvik (Kongelig Norsk Seilforening) |
First 40 | 32:27:30 | 36:27:02 | |
60 | SWE-820 | JOLLY ROGER Jesper Krook (Club 29 Segelsällskap) Per Krook () |
First 31.7 HR | 38:51:09 | 37:48:12 | |
61 | SWE-21 | VINDRUS Jesper Folkesson (De Tio Öarnas Segelsällskap) Lukas Folkesson (De Tio Öarnas Segelsällskap) |
Xp33 | 38:26:59 | 39:10:48 | |
62 | SWE-29 | ALADDIN Magnus Lundberg (Stenungsunds Segelsällskap) Jonas Berntsson (Stenungsunds Segelsällskap) |
Dynamic 35 | DNF | ||
62 | SWE-197 | AURORA Mats Andersson (Björlanda Kile Segelsällskap) Thomas Lundberg (Björlanda Kile Segelsällskap) |
Dehler 35 | DNF | ||
62 | SWE-116 | BANZAI Joakim Bark (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap) Lennart Gustafsson (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap) |
Dehler 36 | DNF | ||
62 | SWE-371 | CAPRICE III Joakim Kling (Stenungsunds Segelsällskap) Kim Kling (Stenungsunds Segelsällskap) |
Elan 340 | DNF | ||
62 | SWE-92961 | CHAMSIIN Peter Dahlsten (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Peter Pilups (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
X-382 | DNF | ||
62 | SWE-131 | DEHLIGHT Robert Trolled (SegelSällskapet Viken Ägir) Magnus Arvidsson (SegelSällskapet Viken Ägir) |
Dehler 38 | DNF | ||
62 | SWE-1707 | DELTA Klas Berntsson (Getskärs Segelsällskap) Peter Nilsson (SegelSällskapet Vega) |
Elan 340 | DNF | ||
62 | SWE-23 | ELUSIVE Krister Gustafsson (XSS) Håkan Larsson (Domsandsbåtsällskap) |
First 35 | DNF | ||
62 | SWE-279 | ESQUIRE Krister Ahlqvist (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap) Lotta Björkman (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap) |
Dehler 36sq | DNF | ||
62 | SWE-92 | EXILE Fredric Nilsson (Stenungsunds Segelsällskap) Marita Olsson (Stenungsunds Segelsällskap) |
X99 | DNF | ||
62 | SWE-248 | FAREAST28R Jonas Karlsson (Halmstads Segelsällskap) Christian Backhausen (Halmstads Segelsällskap) |
FarEast28r | DNF | ||
62 | SWE-64 | JOLIE Markus Svensson (De Tio Öarnas Segelsällskap) Pelle Nyhlén () |
First35 | DNF | ||
62 | SWE-10035 | NAUSICAA Carl Turén (De Tio Öarnas Segelsällskap) Fredrik Folbert () |
First 35 | DNF | ||
62 | SWE-613 | SCRUTINIZER Jonn Lantz (Björlanda Kile Segelsällskap) Håkan Dahlen () |
Selection 37 | DNF | ||
62 | SWE-6 | SILVIA Jonas Liljeström (Långedrags Segelsällskap) Birger Amren (Långedrags Segelsällskap) |
Tarac 33 | DNF | ||
62 | SWE-350 | SURFER GIRL Tomas Wängberg (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Mattias Frode (SegelSällskapet Slören) |
First 36.7 | DNF | ||
62 | SWE-1 | VANADIS Anders Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar) Marcus Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar) |
Arcona 340 | DNF | ||
62 | SWE-25 | VIDA Niclas Holmberg (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb) Fredrik Mattsson () |
Elan350 | DNF | ||
62 | SWE-113 | WERA Per Plantoft (Billdals Kappseglingssällskap) Thomas Oljelund (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
X-34 | DNF | ||
62 | SWE-8725 | BLUESETTE Svante Svensson (Svanviks Båtklubb) Maria Svensson () |
Albin Stratus | DNF | ||
62 | SWE-11128 | CALYPSO Per Lindell (SegelSällskapet) Slören) Mikael Algvere (Vikingarnas Segelsällskap) |
Pogo 850 | DNF | ||
62 | SWE-12012 | DREAMER Kjell Siggelin (Tjörns Segelsällskap) Leif Siggelin (Stenungsunds Segelsällskap) |
Bavaria 40 Cr | DNF | ||
62 | SWE-1683 | ELSANTA Petter Almhagen (De Tio Öarnas Segelsällskap) Jan Tak () |
Hanse 342 | DNF | ||
62 | SWE-1014 | NANOOK Per Jacobsson (Stenungsunds Segelsällskap) Björn Johansson () |
Maxi 1000 | DNF | ||
62 | SWE-1059 | REBECCA Martin Ahl (Björlanda Kile Segelsällskap) Fredrik Söder () |
bavaria 34 2001 | DNF | ||
62 | SWE-220 | S/Y GLADYS Carle Broberg (Särö Båtklubb) Christer Lidholm () |
Boström 37 | DNF | ||
62 | SWE-306 | X3M Bertil Rohlén (Björlanda Kile Segelsällskap) Göran Tennby (Björlanda Kile Segelsällskap) |
X-332 | DNF | ||
62 | SWE-2 | ALLI Anders Rylander (Sotefjordens Segelsällskap) Jesper Söderqvist (Sotefjordens Segelsällskap) |
Arcona 400 | DNF | ||
62 | SWE-34 | ANEMON II August Pansell (Halmstads Segelsällskap) Martin Persson (Halmstads Segelsällskap) |
Arcona 380 | DNF | ||
62 | SWE-9 | BLåVINGE Per Lembre (Badhusvikens Båtklubb) Johan Gasslander () |
Arcona380 | DNF | ||
62 | SWE-10916 | FINESS Göran Bäckström (SegelSällskapet Viken Ägir) Martin Bäckström (SegelSällskapet Viken Ägir) |
Dufour 40 HR | DNF | ||
62 | SWE-1 | FRåGA LUNDH Peter Lundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Rasmus Lundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
X-412 | DNF | ||
62 | SWE-19 | LAVAJA Kristina Hedström (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Tom Josephson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
Arcona 380 | DNF | ||
62 | SWE-10773 | MUM Richard Fornum (Lysekils Segelsällskap Gullmar) Robert Höglind (Lysekils Segelsällskap Gullmar) |
Bavaria 38 Match | DNF | ||
62 | SWE-21 | PATRINA Christer Kläth (Strömstads Segelsällskap) Andreas Wibom () |
Hanse 400e | DNF | ||
62 | SWE-13 | TIAMAT Tor Falkenberg-Gunberg (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Tor Falkenberg-Gunberg () |
Linjett 40 | DNF | ||
62 | SWE-293 | BLACKPEARL Johan Holmqvist (Lerkils Båtsällskap) Eric Gilland (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb) |
Dehler34 | DNF | ||
62 | SWE-9047 | CHANTY Per Sandberg (Tjörns Segelsällskap) Peter Bäcklund (Tjörns Segelsällskap) |
Compis 345 | DNF | ||
62 | SWE-11290 | GRANMA Robert Schmidt (Björlanda Kile Segelsällskap) Catta Stenrosen () |
Dehler 29 | DNF | ||
62 | SWE-227 | HAVELLA Jonas Rinaldo (Billdals Kappseglingssällskap) Roger Skog (Sxk) |
Contrast 33 | DNF | ||
62 | SWE-124 | KLARAKLUCK Urban Ristorp (Stenungsunds Segelsällskap) Asko Malila (Stenungsunds Segelsällskap) |
Cb33 | DNF | ||
62 | SWE-245 | MIABELLA Martin Lundh (SegelSällskapet Slören) Henrik Nordqvist (SegelSällskapet Slören) |
Dehler 29 | DNF | ||
62 | SWE-67 | SUNSTONE Lena Cedhagen (STSS) Sari Siirilä (STSS) |
Contrast 33 | DNF | ||
62 | SWE-81 | SWEA Lars Ove Swedenfeldt (SegelSällskapet Viken Ägir) Mats Wilhelmsson () |
6 Metre Cr | DNF | ||
62 | SWE-41 | Jens Karlsson (Mariestads Segelklubb) Conny Modig (Carlsborgs Segelsällskap) |
Aphrodite 29 | DNF | ||
62 | SWE-2325 | AGANIPPE Felix Anders Brodin (Nynäshamns Segelsällskap) Bill Östman (Hjuviks Båtklubb) |
IF | DNF | ||
62 | SWE-78 | AMBER Fabian Tillig (SegelSällskapet Slören) Ingemar Ådahl (SegelSällskapet Slören) |
Albin 79 | DNF | ||
62 | SWE-669 | CANASTA Anders Gustavsson (SegelSällskapet Slören) Gustaf Magnander () |
Maxi 95 | DNF | ||
62 | SWE-610 | EMMA Gunnar Seden (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) Göran Wennberg (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap) |
H-båt | DNF | ||
62 | SWE-207 | GWYLAN Josefin Nederman (Chalmers Segelsällskap) Tage Nederman () |
Compis28 | DNF | ||
62 | SWE-339 | HYBRIS Patrik Ruckman (Tjörns Segelsällskap) Viktor Thedin (Tjörns Segelsällskap) |
Hbåt | DNF | ||
62 | SWE-73 | JULIA Rolf Lundqvist (SegelSällskapet Viken Ägir) Tilda Lundqvist (Sunds marin) |
Aphrodite 29 | DNF | ||
62 | SWE-97 | KARAMIA Ulf Karlsson (Viaredssjöns Segelsällskap) Jens Karlsson (Viaredssjöns Segelsällskap) |
First 28 partial | DNF | ||
62 | SWE-44 | PALOMA BLANCA Magnus Nilsson (Svanesunds Segelsällskap) Stefan Persson () |
Comfort 32 | DNF | ||
62 | SWE-41 | RöLLEKA Petter Gustavsson (SegelSällskapet Slören) Torsten Sörvik () |
Nordisk Kryssare 5½ | DNF | ||
62 | SWE-570 | TJöRNS DäCK Lars Hammar (Tjörns Segelsällskap) Tommy Nielsen (Tjörns Segelsällskap) |
H-båt | DNF | ||
62 | SWE-1 | Andreas Samuelsson (SSVÄ) Ewa Samuelsson (SSVÄ) |
Elliott Tourer | DNF | ||
62 | SWE-55 | STORM-STINA Anders Eriksson (SegelSällskapet Fram) Stina Eriksson (SegelSällskapet Fram) |
Arcona 430 | DNF | ||
62 | SWE-157 | LUNA Joakim Axelsson (SegelSällskapet Åmålsviken) Fredrik Wåhlberg () |
Mixer | DNS | ||
62 | SWE-11552 | SKUGGFAXE Anna Rossander (SegelSällskapet Slören) Per Ekblom (SegelSällskapet Slören) |
j/109 | DNS | ||
62 | SWE-112 | TEAM GO Pär Bäck (SegelSällskapet Viken Ägir) Tom Gustvseb () |
CB66 Racer | DNS | ||
62 | SWE-224 | MJöLNER Alain Zeziola (Lysekils Segelsällskap Gullmar) () |
Marieholm 26 | DNC | ||
62 | SWE-144 | HOOLOOVOO Martin Hansson (SegelSällskapet) Kaparen) Eva Hansson (SegelSällskapet) Kaparen) |
Dragonfly 28 Performance | DNC | ||
62 | SWE-10 | GALANT Jan Strömbeck (Göteborgs Yacht Club) Carl Strömbeck (Göteborgs Yacht Club) |
Dehler41 | DNC | ||
62 | SWE-49 | KWANZA Per Borgillen (Lerkils Båtsällskap) Lars Sparrmark (Lerkils Båtsällskap) |
X-41 | DNC | ||
62 | SWE-772 | APLICATOR GROUP Lars Sjöström (Strömstads Segelsällskap) Oscar Jönsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap) |
Pacer 27 Sport | DNC | ||
62 | NOR-15670 | MIKA Harald Walder (Bærum Seilforening) Christine Walder (Bærum Seilforening) |
JPK 10.80 | DNC | ||
62 | SWE-1190 | GLYMUR Jan Augustsson (Walhamn yacht Club) Roger Johansson (Walhamn yacht Club) |
Optima101 | DNC | ||
62 | NOR-1 | WII Ole Aabel (Asker Seilforening) () |
Platu 25 | DNC |